Açılış Dersinde Murzioğlu, Samsun'un Ekonomik Yapısı ve Mesleki Deneyimlerini Öğrencilerimizle Paylaştı

Yazar: iibfdekanlik | Tarih: 16 Ekim 2019

05.01.1959 tarihinde Samsun’da doğan Salih Zeki Murzioğlu, ilk ve ortaokul tahsilinden sonra Samsun Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Murzioğlu baba mesleği olan bakır işleme sektöründe ticari hayatına başladı. İnşaat, gıda gibi pek çok sektörde faaliyet göstermesinden dolayı hem Samsun'un ekonomik yapısı hakkında bilgi birikimi olan hem de bulunduğu girişimlerle kayda değer bir ticari deneyime sahip olan Murzioğlu, mesleki bilgi ve tecrübelerini açılış dersinde öğrencilerimize aktardı.
Açılış dersini Dekanımız Prof. Dr. E. Muhsin DOĞAN, Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Metin SAĞLAM ve Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZAYDIN'ın yanında farklı bölümlerden öğretim üyerimiz de takip etti.
Dekanımız Prof. Dr. E. Muhsin DOĞAN'ın yaptığı açılış konuşmasında "açılış derslerini bir gelenek haline getirme" hedefi ve kararlılığının gösterileceğinin altını çizdi. Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Murzioğlu ise Samsun ve ülke ekonomimizin gelişmesinde sıkça "girişimcilik" vurgusunu yaptı. Konuşma sonunda DOĞAN, katılımlarından dolayı Murzioğlu'na teşekkür belgesini takdim etti.