Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni (İİBF) ziyaret ederek Fakülte Yetkilileri İle Bir Araya Geldi.

Yazar: iibfdekanlik | Tarih: 31 Mart 2021

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk’un da eşlik ettiği ziyarette Vali Dağlı; İİBF Dekanı Prof Dr. Ebül Muhsin Doğan, Bafra İşletme Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda İİBF Kentleşme ve Çevre Sorunları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mutlu, İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Ertürk Keskin ile İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özaydın tarafından ağırlandı.
Ziyarette İİBF Dekanı Prof Dr. Ebül Muhsin Doğan, fakültenin akademik faaliyetleri ile misyonu hakkında Vali Zülkif Dağlı’ya bilgiler verdi. Pandemi koşullarının da ele alındığı görüşmede Dekan Doğan ve diğer akademisyenler, internet üzerinden gerçekleştirilen uzaktan eğitim yöntem ve teknolojilerine ilişkin değerlendirme ve öngörülerini Vali Dağlı ile paylaştı.
İktisadi ve idari bilimler alanında ihtiyaç duyulan yetkin insan kaynağının ortaya çıkarılmasında her iki fakültenin bölgede önemli bir konumda olduğunu ve donanımlı mezunlar yetiştireceğini belirten Vali Dağlı, gösterilen konukseverlikten ötürü Rektör Yardımcısı Batuk ve diğer yetkililere teşekkür etti.